منو
سبد خرید

ریش تراش و شیور

ریش تراش و شیور چیست؟

شیور و ریش تراش هر دو وسیله ای برقی دستی جهت اصلاح موی صورت هستند و مناسبترین جایگزین بجای استفاده از تیغ می باشد. شیور همان ریش تراش دستی است که مهمترین جزء ماشین ریش تراش و شیور تیغه آنها می باشد. از تفاوتهای این دو دستگاه به نحوه حرکت و عملکرد تیغه ها و نحوه گرفتن مو و اصلاح آنها می توان اشاره کرد.

 تفاوت تیغ با شیور و ریش تراش

تیغ یکی از ابتدایی ترین و پرمصرف ترین وسیله برای اصلاح صورت در آرایشگاه مردانه و منزل است که دارای لبه فوق العاده تیز برای بریدن و قطع کردن مو می باشد. استفاده از تیغ موجب ایجاد مشکلاتی میشود، که به دلیل تماس مستقیم  تیغ با پوست باعث از بین بردن بخشی از سلول های زنده پوست شده و ایجاد حساسیت و آسیب رسیدن به پوست صورت میشود، که از اشکالات بزرگ استفاد از تیغ می باشد. تیغه تیغ چون بر روی پوست مستقیم استفاده میشود و بسیار تیز است با کوچکترین خطا و اشتباه موجب بریدگی و خراش و درد و خونریزی میشود.

همچنین برای استفاده از تیغ به ژل اصلاح ریش و خمیر ریش و ... شستشو با آب نیاز است. اما در اصلاح صورت با شیور و ریش تراش نیاز به هیچ کدام از اینها نیست. و درصورتیکه سری و تیغه های دستگاه سالم و مشکلی نداشته باشد و قبل از اصلاح چک شود غیر ممکن است که خطر بریدگی و حساسیت و کوچکترین آسیبی به پوست وارد شود.


نوع حرکت تیغه های ریش تراش و شیور

تیغه این نوع ماشین اصلاح ها به دو نوع تیغه چرخشی و تیغه فویلی یا نوسانی تقسیم می شوند. که هر مدل از این دو دارای طرفداران خاص خود می باشد.

نحوه کارکرد تیغه ریش تراش چرخشی

حرکت تیغه های ریش تراش بصورت چرخشی و دورانی  بوده و دارای دو لبه که یکی موها را بلنده کرده و لبه دیگر آن را قطع میکند می باشد. طراحی چرخشی تیغه ها و حرکت دورانی و به نرمی و آرامی حرکت دادن ریش تراش بر روی پوست بهترین نتیجه اصلاح را روی پوست ایجاد میکند. برای کسانیکه دارای موهای زمخت و ضخیم هستند بهترین گزینه می باشد

 نحوه کارکرد تیغه های شیور

شیور از تیغه های غلطکی مستطیلی شکل بسیار تیزی تشکیل شده، که پشت یک پوشش فلزی از جنس فویل آلومینیومی سخت انعطاف پذیر و سوراخ های ریز قرار می گیرد، که این سوراخ های ریز موجود روی پوشش آلومینیومی موها را به سمت تیغه ها هدایت میکند و سپس موها توسط تیغه ها بریده می شوند. و با حرکت مکرر با آرامی و آهستگی بصورت عقب و جلو در فواصل کم روی صورت بهترین نتیجه را خواهید داشت و مناسبترین وسیله برای اصلاح صورت افراد حساس می باشد. بسیار مناسب برای افرادیست که دارای موی ریش نرم و کسانیکه هر روز اصلاح میکنند و تازه شروع به زدن صورت خود کنند بهترین گزینه و پیشنهاد می باشد.


نحوه استفاده از شیور و ریش تراش:

  • قبل از شروع به اصلاح صورت با ریش تراش و شیور از تمیز بودن و سالم بودن سری و تیغه ریش تراش و شیور خود اطمینان حاصل کنید تا آسیب به پوست صورت نرسانید.
  • بهتر است قبل از اصلاح، صورت خود را با آب گرم بشویید.
  • ماشین ریش تراش یا شیور را بصورت عمود روی پوست نگه دارید و با یک دست پوست دیگر صورت خود را با فشار کمی بکشید.(این کار باعث میشود تیغه شیور و ریش تراش به مو و پوست نزدیکتر شود، التهاب و سوزش را کاسته و راحتر و سریع تر صورت را اصلاح کنید).
  • خلاف جهت رویش مو شروع به حرکت دادن دستگاه روی سطح پوست کنید.
  • از افتر شیو یا مرطوب کننده استفاده نمایید.
     

از انواع برندهای شیور و ریش تراش موجود در بازار کیمی،جیمی، پرنسلی، وال، فیلیپس، موزر، براون، پاناسونیک و .... میتوان نام برد.

شیور 3 کاره همراه موزن بینی و خط زن مدل KM-6332 کیمی شیور 3 کاره همراه موزن بینی و خط زن مدل KM-6332 کیمی
ناموجود
تولید کننده: Kemei
شیور 3 کاره کیمی مدل KM-6332 علاوه بر اینکه دارای سری شیور جهت اصلاح موهای صورت و ریش می باشد 2 سری خط زن و موزن بینی نیز دارد که این محصول دارای 3 کارایی متفاوت و بسیار کاربردی برای تمام آقایان می باشد.  از ویژگیها و قابلیت های این شیور کیمی این است که قابلیت شارژ بوده و با هر 8 ساعت شارژ میتو..
99,500 تومان
تولید کننده: YANDOU
شیور یاندو دارای طراحی ارگونومیک بوده و به راحتی میتوانید در دست نگهدارید، باطری این شیور از جنس لیتیوم بوده و با هر بار شارژ 8-12 ساعت شما میتوانید 30 دقیقه از آن استفاده نمایید.و یک هدیه مناسب برای آقایان می باشد.محتویات داخل جعبه شیور یاندو مدل W-301:برس جهت تمیز نمودن تیغه شارژر..
125,000 تومان
شیور مدل GM-7722 پروجیمی شیور مدل GM-7722 پروجیمی
ناموجود
تولید کننده: Gemei
با استفاده از شیور جیمی مدل 7722 به آسانی و راحتی میتوانید موهای صورت خود را اصلاح کنید این شیور یکی از مناسب ترین لوازم اصلاح صورت آقایان حساس می باشد. دارای قابلیت شارژ بوده و با هر 8 ساعت شارژ میتوانید 60 دقیقه استفاده کنید.جنس تیغه شیور از فویل آلومینیومی سخت بوده و دارای یک عدد سری اضافه می..
110,000 تومان
شیور مردانه مدل KM-1103 کیمی شیور مردانه مدل KM-1103 کیمی
ناموجود
تولید کننده: Kemei
شیور همان ریش تراش دستی است با این تفاوت که در ریش تراش تیغه های آن بصورت چرخشی است ولی شیور دارای تیغه های غلطکی مستطیلی شکل که رویه تیغه از جنس فویل آلومنیومی انعطاف پذیر و سوراخ های ریز می باشد، که مورا اصلاح میکند. و یکی از مناسب ترین و پرکاربردی ترین وسایلی برای افرادیست که ته ریش نرم و کوتاه د..
165,000 تومان
نمایش 1 تا 9 از 9 (1 صفحه)