منو
سبد خرید

قیچی

قیچی اصلاح یکی از اساسی ترین و مهمترین ابزار برش در کنار ماشین اصلاح در آرایشگاه ها و سالن های پیرایش می باشد. قیچی دارای مصارف مختلف و تخصصی است. اجزای تشکیل دهنده قیچی آرایشگاهی دو تیغه تیز است که در ادامه به دسته منتهی می شود.  قیچی ها استفاده تخصصی و بسیار کاربردی دارند که در رابطه با قیچی های تخصصی میتوان به قیچی آرایشگری اشاره نمود.
در اینجا قصد داریم بیشتر در رابطه با قیچی آرایشگری یا قیچی آرایشگاهی که یکی از پرمصرف ترین و پرکاربرد ترین تجهیزات و لوازم آرایشگاهی هست صحبت کنیم.

انواع قیچی آرایشگری

قیچی آرایشگری از نظر نوع برش و یا شکل ظاهری دارای انواع مختلفی در بازار است. قیچی آرایشگاهی از نظر نوع برش به دو نوع اصلی دسته‌بندی می‌شود:

  • قیچی کات
  • قیچی پیتاژ

 

 قیچی کات

قیچی کات که به آن قیچی کوتاهی یا ساده نیز گفته می‌شود، معمولاً برای برش ساده موهای خشک استفاده می‌شود. از نظر شکل ظاهری قیچی کات خود به سه نوع اصلی زیر در بازار فروش لوازم آرایشگاهی یافت می‌شود که آرایشگر بنا به نیاز و راحتی کار ، می تواند از تیغه های مختلف استفاده نماید:

  • قیچی کات نوک تیز : استفاده این قیچی برای برشهای خطی و ظریف است.
  • قیچی کات تیغه کوتاه : برای برش‌های نزدیک پوست و اطراف گوش که نیاز به دقت بیشتری دارد استفاده می‌شود. با توجه به کوتاهی تیغه تسلط آرایشگر بر روی آن بیشتر است.
  • قیچی کات تیغه بلند : این قیچی عموماً برای استفاده همزمان با شانه استفاده می‌شود. همچنین برای کوتاه کردن موهای کنار سر و موهای پرحجم نیز کاربرد دارد.

 

 قیچی پیتاژ

قیچی پیتاژ به نامهای دیگری نظیر قیچی اره‌ای یا قیچی دندانه‌دار و یا قیچی اسکراب نیز شناخته می‌شود. کاربرد قیچی پیتاژ ، کم کردن حجم مو یا ایجاد بافت در مو می‌باشد. در صورتی که قیچی پیتاژ دارای دو تیغه اره ای باشد آن را 25درصد و در صورتی که یکی از تیغه ها ساده و دیگری اره ای باشد ، آن را قیچی پیتاژ 50 درصد نامگذاری می‌کنند.

 

زمانیکه دسته و تیغ های قیچی آرایشگری مقابل هم قرار می گیرند، در یک نقطه محوری به هم متصل می شوند، بطوری که تیغه قیچی را به سادگی می توان حرکت داد. با در دست گرفتن و حرکت دو انگشت شصت و انگشت وسط به باز و بسته شدن قیچی کمک می کنیم که به راحتی قابل حرکت باشد و عمل برش بین دو تیغه قیچی انجام گیرد.

قیچی آرایشگاهی بنا به نوع کار آن که مربوط به کوتاهی مو می باشد دارای تیغه هایی با زوایای مناسب جهت برش مو می باشد، در صورت استفاده از قیچی نامناسب در کوتاهی مو باعث آسیب رساندن به مو می شویم.
قیچی های آرایشگری دارای مدل و انواع مختلف می باشد، برای مثال:از نظر جنس قیچی فلزی یا قیچی پلاستیکی که خود هر کدام از اینها دارای تنوع و مدل های مختلف می باشد.
قیچی کات آرایشگری، قیچی پیتاژ که هر کدام از اینها نیز دارای انواع مدل ، برند، سایز و جنس مختلف می باشد در قیچی آرایشگری بسته به نیاز و راحتی کار آرایشگر می تواند از سایز تیغه های مختلف استفاده نماید.
قیچی پیتاژ هم دارای انواع مختلف می باشد همانند قیچی کات و مثلا قیچی پیتاژ یکطرفه و یا قیچی پیتاژ دوطرفه که دندانه هر کدام از اینها نیز دارا اندازه وسایزهای مختلف می باشد. با استفاده از قیچی پیتاژ موها

از یکدستی و صافی خارج شده و حالت خرد و زیبایی بخود میگیرد. کوتاهی مو با قیچی پیتاژ باعث می شود مو پرپشت و زیبا دیده شود. در کل میتوانیم بگوییم از قیچی پیتاژ در موهای پرحجم و پرپشت برای کم حجم نمودن

و در موهای کم حجم و لخت برای پرپشت نشان دادن و خرد کردن انتهای مو استفاده میکنند.

در انتخاب قیچی آرایشگر باید حتما به نوع و جنس آن توجه کرد، که قیچی حرفه ای آرایشگری غالبا از جنس فولاد ضد زنگ، سبک و ضد عرق با تیغه های تیز و زوایه های تیغه مخصوص برش مو می باشند

 

نمایش 1 تا 24 از 31 (2 صفحه)